Przejdź do treści

Termoparowa jednostka referencyjna do montażu na ścianie ISOBOX model 842

Funkcja tej termoparowej jednostki referencyjnej różni się od innych systemów w obudowie tak, że temperatura metalowego bloku w którym znajdują się przewody termoparowe i miedziane różni się od temperatury otoczenia. Oddzielny sygnał wyjścia wyprodukowany jest proporcjonalny do różnicy pomiędzy temperaturą otoczenia a aktualną temperaturą referencyjną. Sygnał wyjścia można wysłać bezpośrednio do komputera/rejestratora dając dokładną kompensację powyżej szerokiego zakresu temperatury otoczenia.

Termiczny zbiornik mocno izolowany zawiera zimne złącza. Temperatura zbiornika powoli podąża za temperaturą otoczenia; elektryczne urządzenie kompensacyjne jest zintegrowane termicznie ze zbiornikiem, więc wyczuwa temperaturę zbiornika. Urządzenie produkuje sygnał wyjścia proporcjonalny do różnicy pomiędzy temperaturą zbiornika a temperaturą referencyjną (zwykle 0ºC). Jest to sygnał komputera/rejestratora używany do kompensacji temperatury zimnego złącza.

Sygnał wyjścia może mieć formę mV DC, 4-20mA lub platynowego czujnika rezystancyjnego. Proszę o uwzględnienie tej informacji w ewentualnym zapytaniu ofertowym i/lub zamówieniu.

Urządzenia są obudowane w solidną, wodoodporną skrzynkę zgodnie z klasą ochrony IP669. Uchwyty do montażu na ścianie dołączane są wraz z urządzeniem. Łatwy dostęp do szyn zaciskowych i bloku montażowego odbywa się poprzez zamykane drzwi na zawiasach.

Pliki do pobrania

przejdź do produktu Wróć do Kalibracja temperaturowa
Powrót